Go to Top

SEKTÖRLER

Matbaa / Baskı Endustrisi
Sıkma Merdaneleri
Krom Kaplı Merdaneler
Ölçme / Sayma Merdanleri
Baskı Merdaneleri
Mürekkep Sürme Merdaneleri
Mürekkep Transfer Merdaneleri
Kauçuk Baskı Merdaneleri
Perdeleme Merdanleri
Teknik Merdanler
Gofraj Merdanleri
Matbaa Merdaneleri
Kaplama Endüstrisi
Sürücü Merdaneler
Kaplama Merdaneleri
Açıcı Merdanler
Krom Kaplı Merdanleri
Polisaj Merdaneleri
Isıtma / Soğutma Merdaneleri
Doctor Roller
Plastik Film Endüstrisi
Alüminyum Merdaneler
Sıkma Merdanleri
Kıstırma Merdaneleri
Baskı (Basınç) Merdaneleri
Kılavuz Merdaneleri
Kaplama  Merdaneleri
Açıcı Merdaneler
Polisaj Merdaneleri
Isıtma / Soğutma Merdaneleri
Gofraj Merdaneleri
Karşı-Baskı Merdanleri
Besleme Merdaneleri
Çekme Merdanleri
Kağıt Endüstrisi
Krom Kaplı Merdaneler
Baskı (Basınç) Merdaneleri
Merdane Çekirdekleri
Baskı Silindirleri
Mürekkep Merdaneleri
Keçe Sevk Merdaneleri
Polisaj Merdaneleri
Kalender Merdaneleri
Laminasyon Merdaneleri
Tutkal Baskı Merdaneleri
Gofraj Merdaneleri
Gofraj Merdane Çekirdekleri
Doctor Roller
Daldırma Merdaneleri
Pompa Endüstrisi
Burçlar
Kapaklar
Flanşlar
Kılavuz Burçlar
Muhafazalar
Kayar Burçlar
Hareketli Pistonlar
Piston Çubuklar
Kavrama Merkezleri
Diskler
Plenserler
Pompa Şaftlar
Rotor
Gerilim Yüzükler
Spindles
Ara / Jack Şaftlar
Silindir
Tekstil Endüstrisi
Açıcı Merdaner
Frenleme Merdaneleri
Kılavuz Merdaneleri
Kılavuz Çubuklar
Kauçuk Kaplı Merdaneler
Kalender Merdaneleri
Hazırlama Merdaneleri
Nip Merdaneler
Destek Merdanleri
Transfer Merdaneleri
Çekme Merdaneleri
Paketleme Endüstrisi
Frenleme Merdaneleri
Ölçümleme Merdaneleri
Kauçuk Merdaneler
Ana Şaftlar
Ezme Merdaneleri
Kesici şaftlar

 

  • CNC Tornalama ve Frezeleme
  • Krom Kaplı Merdaneler
  • Balans ve Sistem Kontrolü
  • Teknik & Özel Merdaneler

KAUÇUK KAPLI MERDANELER

Kimyasal direnç ve temas yeteneği gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Kauçuğa daha fazla nitelik kazandırmak için kullanılan doğru ajanlar ile gıda sanayi dâhil olmak üzere birçok farklı sektörün ihtiyacını karşılayabilmekteyiz. Kauçuk kaplamalı silindirler genellikle hassas taşlamalı olarak üretilirler. Gelişmiş üretim tekniklerimizle sadece hassas taşlamalı olarak değil, kemerli / kavisli, dışbükey veya içbükey yüzeyler müşteri ihtiyaçları doğrultusunda üretilmektedir.
 
Kauçuk sertliği çeşitli yollarla tanımlanabilir. Firmamız en yaygın "Shore A" kategorisini kullanmaktadır. Yumuşak 35 Shore A’dan 99 Shore A’ya kadar tüm sertliklerde kaplama yapabilmekteyiz.
 
Genel olarak kauçuk renginin çalışma performansı açısından bir önemi yoktur. Çoğunlukla Teknoloji kauçuğu, siyah ve beyaz olarak renklendirmemize olanak sağlar fakat atölyelerimizde bu renklerin dışında kırmızı, yeşil, mavi vb. renkleri de üretebilmekteyiz.
 

EĞRİ AÇICI MERDANELER

Eğri açıcı (Muz) merdaneler alüminyum folyo, plastik film, tekstil, kâğıt ve Tyre-Cord gibi ürünlerin kesim operasyonlarında kırışıklık gidermek ve üründe oluşan gevşek veya fazlalık kenarları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Aşınmaya karşı dayanıklılık kazandırmak için yüksek hızlı uygulamalarda kauçuk kaplanmaktadır. Ayrıca yine hızlı uygulamalarda krom kaplı veya tamamen paslanmaz çelikten üretilmektedir.

KALENDER MERDANELERİ

Kalender merdaneleri, tekstil, kâğıt, plastik ve lastik ürünlerin işlenmesinde kullanılmaktadırvebitmiş ürünün kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. HTV Makine olarak müşterilerimizle birlikte tasarım sürecinde dahi iş birliği sağlamaktayız.

Max 1.600mm çap ve 11.000mm boyda 5.000kg’a kadar kalender merdanesi üretmekteyiz. Aynı zamanda talep doğrultusunda krom kaplama, elastomer kaplama, super-finish ve desenleme işlemlerini yapmaktayız.

ISITMA / SOĞUTMA MERDANELERİ

Üretim teknolojilerinin artan talepleri doğrultusunda daha hızlı ve daha az ısısal sapmaya sahip, yüksek sıcaklıklarda ve basınçlarda çalışabilen merdaneler gereklidir. Tasarım ve mühendislik çalışmalarımız ile müşterilerimizin talep ettiği tolerans ve teknolojileri üretiyoruz.

Kullanım amaçlarına göre tek veya çift cidarlı, tek girişli veya çok girişli yağ, su veya elektrik ısıtmalı olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz silindirlerin yüzeylerini müşterilerimizin istekleri doğrultusunda krom kaplı, mat, taşlanmış veya desenlenmiş olarak üretmekteyiz.

ALÜMİNYUM MERDANELER

Alüminyum merdaneler, mükemmel ekstrüzyon ile birlikte gelen dayanım/ağırlık oranının yüksek olması, düşük eylemsizlik momenti ve düşük salgı değerlerine sahip olduğu için tercih edilmektedir.

Standart olarak 60mm ile 200mm çap aralığında ve 11000mm boya kadar ve aynı zamanda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel ölçülerde live-shaft veya dead-shaft olarakalüminyum merdane üretebiliyoruz.

Alüminyum merdaneleri, 3 düzlemli dinamik balansı alınmış ve müşteri talebi doğrultusunda yüzey işlemleri (ısıl işlem veya kaplama) yapılmış olarak üretiyoruz.

GOFRAJ MERDANELERİ

Desenleme merdaneleri, kumaş, kağıt, plastik, sac ve lastik ürünlerinin desenlemesi veya düzeltilmesi için kullanılmaktadır. Bir baskı merdanesiyle birlikte bantta yürüyen malzemenin üzerine baskı uygulayarak düzeltilir veya desenlenir.
 
HTV Makine özellikle kalender makine üreticilerine, talepleri doğrultusunda süper-finished veya desen merdanelerini 1.600mm çapa ve 11.000mm boy ve 5.000kg ağırlığa kadar istenilen toleranslarda üretebilmektedir.