Go to Top

KALİTE POLİTİKAMIZ

- Tanım

HTV Makine farklı sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışanilkeli ve yenilikçi bir merdane üreticisidir.

- Kalite

HTV Makine, müşterilerine sadece ihtiyaçlarını değil yenilikçi yaklaşımı ile daha fazlasını sunan bir firmadır.

- Amaç

HTV Makine, müşteri memnuniyetini sürekli gelişim felsefesi ile canlı tutmakta, çalışanlarının sadece güvenli değil huzurlu ve mutlu bir ortamda çalışmalarını sağlamaktadır. Daha kaliteli daha hızlı daha seri üretim yapabilmek için sürekli takım çalışmasını etkin kılmakta işe yönelik mühendislik yaklaşımları geliştirmektedir.

- Sorumluluk

HTV Makine,kendini yenileyen, eğitimli, çalışkan, karar alan ve uygulayan ekip arkadaşlarıyla çalışmakta onların bu yeteneklerini destelemektedir.

  • CNC Tornalama ve Frezeleme
  • Krom Kaplı Merdaneler
  • Balans ve Sistem Kontrolü
  • Teknik & Özel Merdaneler

KAUÇUK KAPLI MERDANELER

Kimyasal direnç ve temas yeteneği gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Kauçuğa daha fazla nitelik kazandırmak için kullanılan doğru ajanlar ile gıda sanayi dâhil olmak üzere birçok farklı sektörün ihtiyacını karşılayabilmekteyiz. Kauçuk kaplamalı silindirler genellikle hassas taşlamalı olarak üretilirler. Gelişmiş üretim tekniklerimizle sadece hassas taşlamalı olarak değil, kemerli / kavisli, dışbükey veya içbükey yüzeyler müşteri ihtiyaçları doğrultusunda üretilmektedir.
 
Kauçuk sertliği çeşitli yollarla tanımlanabilir. Firmamız en yaygın "Shore A" kategorisini kullanmaktadır. Yumuşak 35 Shore A’dan 99 Shore A’ya kadar tüm sertliklerde kaplama yapabilmekteyiz.
 
Genel olarak kauçuk renginin çalışma performansı açısından bir önemi yoktur. Çoğunlukla Teknoloji kauçuğu, siyah ve beyaz olarak renklendirmemize olanak sağlar fakat atölyelerimizde bu renklerin dışında kırmızı, yeşil, mavi vb. renkleri de üretebilmekteyiz.
 

EĞRİ AÇICI MERDANELER

Eğri açıcı (Muz) merdaneler alüminyum folyo, plastik film, tekstil, kâğıt ve Tyre-Cord gibi ürünlerin kesim operasyonlarında kırışıklık gidermek ve üründe oluşan gevşek veya fazlalık kenarları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Aşınmaya karşı dayanıklılık kazandırmak için yüksek hızlı uygulamalarda kauçuk kaplanmaktadır. Ayrıca yine hızlı uygulamalarda krom kaplı veya tamamen paslanmaz çelikten üretilmektedir.

KALENDER MERDANELERİ

Kalender merdaneleri, tekstil, kâğıt, plastik ve lastik ürünlerin işlenmesinde kullanılmaktadırvebitmiş ürünün kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. HTV Makine olarak müşterilerimizle birlikte tasarım sürecinde dahi iş birliği sağlamaktayız.

Max 1.600mm çap ve 11.000mm boyda 5.000kg’a kadar kalender merdanesi üretmekteyiz. Aynı zamanda talep doğrultusunda krom kaplama, elastomer kaplama, super-finish ve desenleme işlemlerini yapmaktayız.

ISITMA / SOĞUTMA MERDANELERİ

Üretim teknolojilerinin artan talepleri doğrultusunda daha hızlı ve daha az ısısal sapmaya sahip, yüksek sıcaklıklarda ve basınçlarda çalışabilen merdaneler gereklidir. Tasarım ve mühendislik çalışmalarımız ile müşterilerimizin talep ettiği tolerans ve teknolojileri üretiyoruz.

Kullanım amaçlarına göre tek veya çift cidarlı, tek girişli veya çok girişli yağ, su veya elektrik ısıtmalı olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz silindirlerin yüzeylerini müşterilerimizin istekleri doğrultusunda krom kaplı, mat, taşlanmış veya desenlenmiş olarak üretmekteyiz.

ALÜMİNYUM MERDANELER

Alüminyum merdaneler, mükemmel ekstrüzyon ile birlikte gelen dayanım/ağırlık oranının yüksek olması, düşük eylemsizlik momenti ve düşük salgı değerlerine sahip olduğu için tercih edilmektedir.

Standart olarak 60mm ile 200mm çap aralığında ve 11000mm boya kadar ve aynı zamanda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel ölçülerde live-shaft veya dead-shaft olarakalüminyum merdane üretebiliyoruz.

Alüminyum merdaneleri, 3 düzlemli dinamik balansı alınmış ve müşteri talebi doğrultusunda yüzey işlemleri (ısıl işlem veya kaplama) yapılmış olarak üretiyoruz.

GOFRAJ MERDANELERİ

Desenleme merdaneleri, kumaş, kağıt, plastik, sac ve lastik ürünlerinin desenlemesi veya düzeltilmesi için kullanılmaktadır. Bir baskı merdanesiyle birlikte bantta yürüyen malzemenin üzerine baskı uygulayarak düzeltilir veya desenlenir.
 
HTV Makine özellikle kalender makine üreticilerine, talepleri doğrultusunda süper-finished veya desen merdanelerini 1.600mm çapa ve 11.000mm boy ve 5.000kg ağırlığa kadar istenilen toleranslarda üretebilmektedir.